4.8 C
Скопје
22:41 - 18 април, 2024

Ознака : колекција

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

(Фото) Запознајте го Антонио, страствен колекционер на кошаркарски дресови: Кога едноставните задоволства во животот уриваат светски рекорди

М.П
За кошаркарскиот тренер собирањето дресови не е само хоби, туку начин на живот. Љубовта на Антонио кон кошарката го навела да почне да собира дресови...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џони Деп продаде колекција принт-слики што сам ги направил за неверојатни 3,5 милиони евра: „Моите слики го опкружуваат мојот живот“

Еспресо
Американскиот актер Џони Деп продаде колекција од отпечатоци (принтови) што сам ги направил од холивудски и рок икони, за околу 3 милиони фунти (повеќе од...
СветСлајдерСцена

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ИМА НАД 5.000 ШАПКИ: Што се случува со нив кога веќе нема да ѝ требаат?

Еспресо
Тие се носат најмалку десет пати и се подаруваат само кога ќе почнат да покажуваат знаци на прекумерна употреба. Шапките се изброени. Од нејзиното стапување...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

(РАЗГОВОР) ДАМЈАН РИСТОВСКИ, КОЛЕКЦИОНЕР НА НАРОДНИ НОСИИ, ПЕСНИ И УМОТВОРБИ: Само од баба Цветанка Блажева од овчеполско Ранчинци снимив околу 160 песни, а имам 105 комплети носии!

Кате Божиновска
Од мала возраст Дамјан Ристовски од скопско Трубарево почнал да учи за македонската традиција, за песните, ората, за носиите. Се зачленил во Културно-уметничкото друштво „Орце...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) ОД ДРВО СОЗДАВА РЕМЕК ДЕЛА: Ви претставуваме дел од неверојатната колекција на Роберт Коцев

Кате Божиновска
На навидум неупотребливите, фрлени парчиња дрво, офицерот со уметничка душа Роберт Коцев, им дава форма и функција. А, за да се додаде душа на дрвото и да...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

МОДНА СОРАБОТКА: Едвај ја чекаме колекцијата на H&M и Ајрис Апфел

Ј.К.Д
Модниот гигант H&M точно знае што прави – следната модна пролет вниманието го свртува кон своите продавници, нудејќи ни неверојатна колекција дизајнирана во соработка со...
UncategorizedЛајфстајлРетро

АРХЕО-ПОРНО! Ѕирнете што има внатре, се отвора „ТАЈНИОТ КАБИНЕТ“ со 250 еротски археолошки наоди! (ВИДЕО)

jasmina.kantardzieva
На средина на август да се подружиме со Ерос. А-ха, жешко е! Ви ја отвораме, благодарение на видеото, долго забранетата музејска просторија. Неапол повторно го...
Секојдневие

Кери Бредшо повторно шета на улиците во Њујорк – Сара Џесика Паркер лансираше нова колеција (ФОТО)

Еспресо
Сара Џесика Паркер се уште го живее ликот на Кери Бредшо кој го играше во мегапопуларната серија „Сексот и градот“, што го потврди со својата...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Бронзената божица Ким доминирала во пустина во новата колекција за долна облека

Еспресо
Многу е горда на својот успешен бренд „Skims”, а и со причина… Ким Кардашијан изгледа неверојатно додека позира за својата нова колекција на долна облека...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кајли Џенер повторно мета на критики поради новата колекција! (ФОТО)

Еспресо
Најмладата милијардерка Кајли Џенер (22) на своите пријатели им се пофали на друштвените мрежи дека ќе пушти во продажба колекција на шминки под името Сторми,...