20.8 C
Скопје
18:46 - 30 мај, 2024

Ознака : Ајрис Апфел

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

Почина најславната „геријатриска старлета“, која беше Ајрис Апфел: „Луѓето денес се толку слични, тоа е страшно“

еспресо
Американската дизајнерка и модна икона Ајрис Апфел почина на 102-годишна возраст. Самопрогласената „геријатриска старлета“ беше позната по нејзината кусо ишишана бела коса, преголеми очила, впечатлив...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСветСтилСценаЧудесни жени

Ајрис Апфел го прослави 102 роденден, ова се нејзините животни совети: За да бидете задоволни со животот, мора да припаѓате на себе

Еспресо
На 102 години, Ајрис продолжува да воодушевува со својот оптимизам, љубовта кон животот и смислата за хумор.   View this post on Instagram   A...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

МОДНА СОРАБОТКА: Едвај ја чекаме колекцијата на H&M и Ајрис Апфел

Ј.К.Д
Модниот гигант H&M точно знае што прави – следната модна пролет вниманието го свртува кон своите продавници, нудејќи ни неверојатна колекција дизајнирана во соработка со...
Ви ПрепорачувамеЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдерЧудесни жени

АЈРИС АПФЕЛ ПОЛНИ 100 ГОДИНИ: Сè уште одам по тезги и пазари и се ценкам

Ј.К.Д
Ајрис Апфел имала 12 години кога првпат сама си купила облека. Утре (29 август) таа ќе наполни сто години а, во меѓувреме, стана модна икона,...