4.8 C
Скопје
22:51 - 18 април, 2024

Ознака : Њујорк

СветСлајдерСцена

(Фото) Поранешната девојка на Канје Вест се појави гола во јавност

Еспресо
Актерката Џулија Фокс пристигна речиси гола на модната ревија во Њујорк. Поранешната љубовница на раперот Канје Вест, актерката и модел Џулија Фокс беше гостинка на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Мадона „уловена“ во Њујорк по хоспитализацијата: Радост во друштво на пријателка

Еспресо
64-годишната американска пејачка Мадона беше забележана во јавноста по хоспитализацијата, пишува Page Six. Ѕвездата е „уловена“ во Њујорк само 11 дена откако наводно била пронајдена...
СветСлајдерСцена

(Фото) Шакира плаче на улица во Њујорк: Фотографиите ги загрижија фановите на пејачката

М.П
Изминативе неколку дена Шакира беше во Њујорк, каде што учествуваше во „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“, а потоа уживаше во неколку слободни денови. Познатата...
СветСлајдерСцена

(Фото) Шакира е во Њујорк, сите ја очекуваат во петок „во живо“: Еве што ќе се случува

Еспресо
Ен -Би -Си откри дека Бизарап и Шакира ќе бидат во петочкото издание на легендарното вечерно шоу на Џими Фалон, заедно со други гости, вклучувајќи...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Смртоносно стампедо на хип хоп концерт во Њујорк: Двајца починати, девет повредени, полицијата води истрага 

М.П
Властите на државата Њујорк покренаа истрага за да утврдат што го предизвикало смртоносното стампедо на концертот на хип-хоп во градот Рочестер, во кој има еден...
СветСлајдерСцена

Мистериозна смрт: Албански глумец и сопругата паднале од 6 кат, во станот биле и нивните две деца

Еспресо
Полицијата во Њујорк ја истражува мистериозната смрт на албанскиот актер и неговата сопруга, кои паднале од шести кат од зграда и истражува дали можеби имало...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО)Телефонските говорници во Њујорк заминуваат во историјата: „Соблекувалните“ на стрип-јунакот Кларк Кент – Супермен ќе останат како убав спомен

М. Р.
Властите на Њујорк неделава ги отстранија речиси сите телефонски говорници во градот, коишто станаа „технолошки жртви“ на сеприсутноста на бесплатен интернет и паметни телефони последниве...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Награда од 50.000 долари за информација: ЊУЈОРК во потрага по сторителот на шокантниот инцидент во метрото, 23 повредени!

Еспресо
Градот се уште е во шок бидејќи сомнежите остануваат фокусирани на Френк Џејмс, 62-годишен Афроамериканец.  Продолжува потрагата во Големото јаболко по човекот што вчера пукаше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) Сведоци на драмата во Њујорк: ЧАД, ПАНИКА, КРВ НАСЕКАДЕ… најмалку 13 повредени, осомничен е Афроамериканец

Еспресо
Исповед на маж кој го преживеа пукањето во Њујорк: Имаше крв на подот, луѓето се газеа еден врз друг. Мажот во тој момент на нападот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

БРАВО ЗА НАШИОТ ВИРТУОЗ СИМОН ТРПЧЕСКИ: Каков блескав концерт во Њујорк! Стоечки овации од полната сала Карнеги!

Ј.К.Д
По серијата успешни европски концерти, македонскиот гениј на пијано, Симон Трпчески во четвртокот настапи со еден од најголемите виолинисти во светот, Максим Венгеров. И очекувано,...