Ознака : синтија никсон

Лајфстајл

Синтија Никсон ќе дебатира како режисерка на Бродвеј!

Еспресо
Синтија Никсон ќе дебатира како режисер на Бродвеј со повторување на претставата „Last Summer at Bluefish Bay“, пишува nytimes.com. Романот на Џејн Чемберс и претставата...