Ознака : роман

Лајфстајл

Синтија Никсон ќе дебатира како режисерка на Бродвеј!

Еспресо
Синтија Никсон ќе дебатира како режисер на Бродвеј со повторување на претставата „Last Summer at Bluefish Bay“, пишува nytimes.com. Романот на Џејн Чемберс и претставата...
Ви Препорачуваме Филм и ТВ

Човекот кој го направи Ханибал Лектор, после 13 години напиша нов роман!

Слободен Печат
После паузата долга 13 години, прочуениот автор Томас Харис напиша нов роман кој го нарече „Кари Мора“, приказна за злото, алчноста и последиците од мрачната...
Лајфстајл Сцена

Гледала како УМИРА, но не можела ништо да направи: Писателката зборува за болната трагедија

Igor
Писателката Јелена Бачиќ Алимпиќ ја знаеме како ведра и секогаш со насмевка, но зад таа весела личност се крие една голема трагедија од минатото. Откако...