Гледала како УМИРА, но не можела ништо да направи: Писателката зборува за болната трагедија

Писателката Јелена Бачиќ Алимпиќ ја знаеме како ведра и секогаш со насмевка, но зад таа весела личност се крие една голема трагедија од минатото.

Откако го објави романот „Те нема никаде“, откри што било инспирација за сето тоа. Таа се повредила на Сицилија и морала да замине во болница, а тогаш се сетила на медицинскиот персонал кој работел за време на војните, но малку се зборувало за нив.

Покрај тоа, во романот внесла и приказна од лична трагедија која никогаш нема да ја заборави.

„Најтажно е кога некој умира пред твои очи, а не можеш никако да помогнеш. Гледав како тоа му се случуваше на мојот татко. Но, не губам надеж, секогаш сум оптимист и верувам во правда“, изјавила таа.

Писателката изјавила дека никогаш не дозволила трагедијата и тагата да ги покаже во јавност. Не сакала да покаже колку е тажна и колку ѝ е тешко, па сето тоа го „пушта“ низ приказните на своите романи.

Слични објави

СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ГО ЗАГУБИ ВИДОТ: Мел Б префрлена во болница!

Igor

Меган Фокс фотографирана со раперот поради кој го остави сопругот и трите деца! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лесен и брз ручек: Пилешко со јогурт и сенф

Igor

Сите зјапаат во деколтето на Марјана, но таа има задник за чиста десетка (ФОТО)

Igor

ГО ГЛЕДАВМЕ ВО „ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ“: Погледнете како изгледа Зумбул-ага

Igor

Подобро од оргиналот: Слушнете како звучи српската евровизиска песна во народна верзија (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 × 4 =

Слични објави

Бредли Купер и Леди Гага повторно заедно!

Igor

Лепа Брена во друштво на најдобрата гимнастичарка на сите времиња (ФОТО)

Igor

Потврдена причината за смртта на американската раперка која почина на 25 години

Еспресо

ВО СЕКСОТ Е ДОЗВОЛЕНО: Што обичната жена може да научи од проститутките

Igor

Карди Би во најбизарната модна комбинација до сега ги освои сите! (ФОТО)

Еспресо

Згодната италијанската кошаркарка: Кога не игра, позира гола (ФОТО)

Igor