7.8 C
Скопје
20:57 - 20 февруари, 2024

Ознака : Арс Ламина

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

СВЕТОТ НА ХАРИ ПОТЕР – инспирација за литературен, ликовен и фото-конкурс, тестирајте ја вашата инспирација, а има и убав награден фонд!

Ј.К.Д
Волшебниот свет на Хари Потер е инспирација за новиот литературен, ликовен и фото-конкурс во организација на издавачката куќа „Арс Ламина“. На овој креативен предизвик, кој...
Ви препорачуваме на СПЖенски печатСлајдерЧудесни жени

РАЗГОВОР СО МЕРИ АРСОВА, МАКЕДОНСКАТА АГАТА КРИСТИ: Најдобрите идеи ги добивам под туш или пред спиење

Јасмина Кантарџиева Димков
Младата авторка Мери Арсова ја објави својата прва книга, и тоа – од жанрот трилер. Романот со многу интересна корица, и уште поитригантен наслов, „Опасна...