17.8 C
Скопје
14:40 - 20 април, 2024

Ознака : Сексот и градот

БалканВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Која е Србинката по која е напишана култната „Сексот и градот“? Анка ја обожава целиот свет

Еспресо
Поминаа девет години од емитувањето на последната сезона на хит серијата „Сексот и градот“ (Sex and the City), но ова остварување и ден-денес е едно...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шарлот се прости од својата свекрва од култната серија „Сексот и градот“: Еве што порача по повод смртта на актерската ѕвезда

Еспресо
Глумицата Кристин Дејвис се опрости на Инстаграм од својата славна колешка Френсис Стернхаген која почина вчера во својот дом во Њујорк на возраст од 93...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо
На социјалните мрежи се појави нов продолжен трејлер за серијата „И баш така“, која е продолжение на „Сексот и градот“. Дејствието на трејлерот се случува...
СветСлајдерСцена

(Фото) Ќе уживаме во нов заплет на продолжението на „Сексот и градот“: Кери и Ејдан се повторно заедно

Еспресо
На официјалните социјални мрежи на телевизиската серија And Just Like That („И баш така“) – продолжение на култниот проект од 90-тите „Сексот и градот“ –...
СветСлајдерСцена

Едноставно совршенство: Сара Џесика Паркер во розево од глава до пети

Еспресо
Сара Џесика Паркер се појави на снимањето на новата сезона на серијата „And Just Like That“ во розова комбинација од глава до пети. Плисиран фустан...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Миранда од „Сексот и градот“ на посебен начин на сопругата ѝ ја честиташе 10-годишнина од бракот

Еспресо
Синтија Никсон, глумицата која на милиони гледачи им е позната по улогата на црвенокосата адвокатка Миранда Хобс од серијата „Сексот и градот“, ја прославува десетгодишнината...
СветСлајдерСцена

НИКОГАШ НЕ МЕ ПОБАРАА ДА БИДАМ ДЕЛ ОД НОВИТЕ ЕПИЗОДИ НА „СЕКСОТ И ГРАДОТ“: Познатата Саманта КОНЕЧНО ја откри ВИСТИНАТА!

М.Р.
Ким Катрал , попозната по улогата на Саманта Џонс во „Сексот и градот“ , проговори за односот со колешките од култната серија. Во интервју за „Variety“,...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Пристигнува ВТОРАТА СЕЗОНА на „Сексот и градот“, гледачите се прашуваат: Зошто воопшто има втората сезона?

Еспресо
HBO Max пред два дена објави дека „И едноставно така…“ е подготвена за втората сезона. „Воодушевен сум и возбуден што можам да раскажам повеќе приказни...
СветСлајдерСцена

ЅВЕРКАТА ОТСТРАНЕТ ОД ФИНАЛЕТО НА СЕРИЈАТА: По низата на обвинувања за сексуален напад Крис Нот е отстранет од продолжението на „Сексот и Градот“

Еспресо
Актерот Крис Нот е отстранет од финалната епизода на првата сезона на „And Just Like That“, продолжението на „Сексот и Градот“ по низа обвинувања за...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Синот на Сара Џесика Паркер се појавил во серијата „Сексот и градот“ уште како бебе!

И. Т.
Неодамна Сара Џесика Паркер на премиерата на новата сезона на серијата „Sex And The City“ пристигна во друштво на својот син Џејмс, а малкумина знаат...