33.8 C
Скопје
14:19 - 24 јуни, 2024

(Фото) Ќе уживаме во нов заплет на продолжението на „Сексот и градот“: Кери и Ејдан се повторно заедно

На официјалните социјални мрежи на телевизиската серија And Just Like That („И баш така“) – продолжение на култниот проект од 90-тите „Сексот и градот“ – се појавија нови фотографии од втората сезона, која сè уште не е објавена.

Тие ги прикажуваат главниот лик Кери Бредшо (Сара Џесика Паркер) и нејзиното поранешно момче Ејдан Шо ( (Џон Корбет) како шетаат низ Менхетен држејќи се за рака.

„Шш. Не кажувај никому“, се вели во описот.

Фактот дека Џон Корбет, кој го играше Ејдан во оригиналната серија, ќе се врати на својата улога, стана познат летото 2022 година. Потоа, списанието Дедлајн објави дека репликата на Ејдан во втората сезона на „And Just Like That“ ќе биде значајна и ќе го направи клучниот заплет. Оваа вест ги израдува љубителите на „Сексот и градот“, а особено оние кои мислеа дека Ејдан е подобар за Кери отколку господин Биг, со кого хероината се омажи.

Инаку, поминаа повеќе од десет години откако обожавателите на серијата ги видоа Ејдан и Кери заедно.

Во 2010 година, Ејдан се појави во „Сексот и градот“- 2, кога тој и Кери случајно се сретнаа во Абу Даби и се бакнаа.

И, ете ги повторно заедно…

Слични објави

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо

Депресивна изјава на Јелена Карлеуша: „Можеби еден ден само нема да се појавам…“

еспресо

Астропрогноза за понеденик, 24 јуни: За биковите профит, стрелците ќе излезат од зоната на удобност

еспресо
Се вчитува....