10.8 C
Скопје
10:22 - 10 декември, 2022

Ознака : животна приказна

Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Личниот живот на Мерјем Узерли: Нервни сломови поради момче измамник, нова љубов и второ дете

Еспресо
Мерјем Узерли може да се пофали со одлична кариера и атрактивен изглед, но во личниот живот таа долго време немаше среќа: актерката неколку пати беше...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

(Видео) Андреа Бочели го разнежни Белград, а ова е неговата животна приказна

Еспресо
Пред 20-на  години, една мелодија која ја пееше овој прекрасен тенор, се слушна на сите страни на светот. Неговиот начин на пеење и карактеристичен глас...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Од момче кое не може да порасне до најдобриот фудбалер во светот: Ова е животната приказна на Лионел Меси

М.Р.
Еден од најдобрите светски фудбалери немал лесен животен пат. Во потрага по спасоносен лек како ниско момче од Аргентина, дојде во Барселона од која со...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Човекот кој ги спаси порно ѕвездите и стриптизетите – се вика Лео Радвински, Украинец е ама живее во Америка, веќе е милијардер и сопственик е на ОнлиФанс!

Еспресо
Името на новиот милијардер е Леонид Радвински, познат како Лео, роден како Лав (во Украина) и само што наполни 40 години, тој е претприемач, инвеститор,...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

КОЈА Е МАРИН ЛЕ ПЕН, најголемиот противник на Макрон? Мајка ѝ ја напуштила на 15 години, со татко ѝ „на нож“ за ставовите, три животни партнери и три деца!

Еспресо
Што знаеме за приватниот живот на Марин Ле Пен? Кој е нејзиниот сегашен партнер? Какво детство и образование имала?   View this post on Instagram...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Мојот Адам можеби никогаш нема да прозбори и да рече „мамо, те сакам“: Искрено со АНИСА ЕЈУП БЕЌИРОВИЌ-ТРПЧЕВСКА, авторка на книгата „Не ме викај аутист – моето име е Адам“

Кате Божиновска
Аниса Ејуп Беќировиќ-Трчевска е мајка на Адам кој има нискофункционален аутизам, како и на Роман кој е дете со типичен развој. „Не ме викај аутист...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

ИНТЕРВЈУ со Горан Трајковски, алијас доктор Горан: Би ми било предизвик да го реформирам зарѓаниот македонски здравствен систем!

Наташа Мустафа
Доктор Горан, доктор по интерна медицина, го следат речиси 50.000 следбеници на социјалните мрежи. Тој е најпознатиот инфлуенсер меѓу докторите и најпознатиот доктор меѓу инфлуенсерите....
Лајфстајл Ретро Слајдер

(ВИДЕО+ФОТО) ЦЕЛИОТ ГРАД ДОЈДЕ НА НЕГОВИОТ ПОГРЕБ ИАКО НИКОЈ НЕ ГО ПОЗНАВАШЕ: Кој е продавачот Мајк?

М.Р.
Кога некој ќе почине, вообичаено е да се побараат и информираат неговите најблиски роднини и пријатели. Во денешно време со помош на мобилните телефони и...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

ФИЛИП РИСТОВСКИ ИМА ИНСПИРАТИВНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА: Му давале само еден процент шанса за живот, му рекле дека нема да може да оди, а тој станал да трча!

Кате Божиновска
Од живот на конец сега полн со предизвици да игра пак фудбал и да помине повеќе километри со трчањето! Лесно можеме да се соочиме со...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

КОЈА Е НАВИСТИНА ЏУЛИЈА ФОКС, НОВАТА ДЕВОЈКА НА КАНЈЕ ВЕСТ: Има минато на зависничка со постојан ризик од предозирање, слика на платно со сопствената крв, секогаш шетала со убава чанта но без пари…

Ј.К.Д
Џулија Фокс, благодарение на љубовната афера со поранешниот сопруг на Ким Кардашијан, раперот и моден дизајнер Канје Вест, деновиве стана насловно име во медиумите. Но...