13:33 - 19 април, 2024

Ознака : бочели

СветСлајдерСцена

(ФОТО) Слепиот тенор Бочели вдоми глуво куче повредно во војната во Украина: Чудата се случуваат и во најтемните моменти

Еспресо
Џек, кучето што ја преживеа војната, пристигна во куќата на тенорот. И не е само. Речиси истовремено Бочели вдоми уште едно куче спасено во Египет...
СветСлајдерСцена

Фановите бесни: За концертот на Андреа Бочели билетите биле прескапи, а за концерт на Брус Спрингстин – вртоглави!

jasmina.kantardzieva
Цената на билетите за концертот на Андреа Бочели во Белград ги изнервирала сите оние кои сакале да го слушнат во живо познатиот италијански тенор, а...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

(Видео) Андреа Бочели го разнежни Белград, а ова е неговата животна приказна

Еспресо
Пред 20-на  години, една мелодија која ја пееше овој прекрасен тенор, се слушна на сите страни на светот. Неговиот начин на пеење и карактеристичен глас...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдер

Илон Маск со убав гест за Андреа Бочели: порака со сочувство по загубата на мајка му на тенорот од светски глас

Еспресо
Илон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот, е близок со Андреа Бочели, меѓународно познат италијански (оперски) пејач, кој неодамна ја загуби својата сакана мајка....
Секојдневие

„Тој е Селин Дион и Андреа Бочели во едно тело“: Филипинец го отпеа дуетот и jа воодушеви Америка (ВИДЕО)

Еспресо
Во најпопуларното телевизиско музичко натпреварување на светот, пејач од Филипините покажа дека сам може да отпее дует. Станува збор за 35 – годишниот Марселито Помој,...
ЛајфстајлСцена

Синот на Андреа Бочели е вистинско „бонбонче“ (ФОТО)

Igor
Андреа Бочели веќе со децении наназад важи за еден од најдобрите светски вокали,. а во светот на музиката го воведе и својот наследник Матео. Бочели...