6.8 C
Скопје
02:16 - 21 април, 2024

Ознака : дуетот

СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Дуетот на Лејди Гага и Аријана Гранде прогласен за песна на годината

Еспресо
Британскиот „Guardian“ хитот на Лејди Гага „Rain on me“ го прогласи за најдобра песна објавена во 2020 година…Дуетот кој поп ѕвездата го сними со Аријана...
Секојдневие

„Тој е Селин Дион и Андреа Бочели во едно тело“: Филипинец го отпеа дуетот и jа воодушеви Америка (ВИДЕО)

Еспресо
Во најпопуларното телевизиско музичко натпреварување на светот, пејач од Филипините покажа дека сам може да отпее дует. Станува збор за 35 – годишниот Марселито Помој,...