25.8 C
Скопје
18:10 - 25 јуни, 2024

Ознака : отпеа

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Тајчи ги собра пријателите и го отпеа познатиот хит од Евросонг (ВИДЕО)

Еспресо
Познатиот хит на Татјана Матејаш Камерон, попозната по својот надимак Тајчи „Hajde da ludujemo ove noći“ со кој во 1990 година настапи на Евросонг и...
Секојдневие

„Тој е Селин Дион и Андреа Бочели во едно тело“: Филипинец го отпеа дуетот и jа воодушеви Америка (ВИДЕО)

Еспресо
Во најпопуларното телевизиско музичко натпреварување на светот, пејач од Филипините покажа дека сам може да отпее дует. Станува збор за 35 – годишниот Марселито Помој,...