23.8 C
Скопје
15:33 - 30 мај, 2024

Ознака : познатиот

СветСлајдерСцена

Ненадејно почина светски познатиот модел Стела Тенант

Еспресо
Светски познатиот модел Стела Тенант вчера ненадејно почина на 50-годишна возраст, објави денес нејзиното семејство, пренесува „Guardian“. Во соопштението за јавноста, семејството на Стела наведе:...
БалканСлајдерСцена

Беше девојка на познатиот тапанар, љубовница на фудбалер, а Бајага и ги посвети двете најубави балади

Еспресо
Пејачката Алка Вуица неретко беше тема на бројни шпекулации, а многумина изнанди со признанието дека таа била и со оженет фудбалер. Нејзината прва љубов беше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Од целиот свет сокриле дури пет трагедии: Познатиот пар на нивната годишнина сподели потресни детали и расплака многумина (ФОТО)

Еспресо
Еден од најпознатите готвачи на светот и неговата сопруга слават две децении љубов, а по тој повод открија дека не им било постојано совршено. Напротив,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Тајчи ги собра пријателите и го отпеа познатиот хит од Евросонг (ВИДЕО)

Еспресо
Познатиот хит на Татјана Матејаш Камерон, попозната по својот надимак Тајчи „Hajde da ludujemo ove noći“ со кој во 1990 година настапи на Евросонг и...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

„Изгледа како да е под дејство на наркотици” – Познатиот рапер едвај го држел микрофонот, се тркалал по сцената (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
24-годишниот рапер Остин Ричард Пост, попознат како Пост Малоун, ги загрижи своите фанови со чудното однесување на последниот во низата концерти, кој го одржал во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Навикната да позира како од мајка родена – За тоа што го прави ќерката на познатиот музичар малкумина имаат храброст! (ФОТО)

Еспресо
Актерката е многу смела и има креативни идеи кога станува збор за позирањето… Актерката Зои Кравиц е позната по своите разголени фотографии, но таа е...
СветСцена

Тагата во домот на познатиот актерски пар

Еспресо
Во домот на Мајкл Даглас (75) и Кетрин Зита Џонс овие денови владее тага. Како што објави славната актерка, тие останале без нивниот домашен миленик...
ЛајфстајлСцена

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Igor
Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои...
ЛајфстајлСцена

Познат рапер сковал план како да ги спои Клои Кардашијан и Бред Пит (ФОТО)

Igor
Познатиот актер Бред Пит, како што пренесуваат странските медиуми, неодамна станал член на црквата која ја основал американскиот рапер Каније Вест, а медиумите пишуваат дека...
Дестинации и Дегустации

Совршен десерт без многу мака, еве како да го подготвите познатиот „Магичен колач“ (ВИДЕО)

Igor
Instagram е преполн со фотографии од овој колач, а кога ќе видите зошто, и самите ќе го направите – со гаранција! Состојките се сосема секојдневни...