Ознака : магичен

Секојдневие

ВИДЕО: Магичен бјути трик – Еве зошто сите ги мачкаат ноктите со паста за заби!

Слободен печат
Интернетот е преплавен со видеа на кои луѓето ги мачкаат своите нокти со паста за заби. Погледнете што ќе се случи доколку и вие го...
Секојдневие

Јули е месецот кој носи „џебови полни пари“: Магичен месец во кој сами можете да ја привлечете енергијата на богатството

Еспресо
Зошто јули 2020 година е месецот на богатството и изобилството и зошто се верува дека носи „џебови полни пари“? Во месец јули 2020 година имаме...
Секојдневие

Едноставна техника за фарбање која дава магичен резултат – Пегави шарени јајца (ВИДЕО)

Еспресо
Потребниот материјал е евтин и достапен на сите… Пронајдовме техника која обичните јајца ги претвора во вистински мали уметнички дела! Потребни ви се неколку прехрамбени...
Гастро марифети

Совршен десерт без многу мака, еве како да го подготвите познатиот „Магичен колач“ (ВИДЕО)

Igor
Instagram е преполн со фотографии од овој колач, а кога ќе видите зошто, и самите ќе го направите – со гаранција! Состојките се сосема секојдневни...
Лајфстајл

Магичен збор кој може да го припитоми срцето на секој маж

Igor
Ако некогаш сте биле со маж што ви зборувал дека не е подготвен за сериозна врска, тогаш знаете колку може тоа да биде фрустрирачко. Вие...
Секојдневие

Прекрасна вечера со магичен вкус: Пита со спанаќ која ќе ја сонувате (РЕЦЕПТ)

Igor
Кога ќе ја направите оваа пита, ќе го соберете целото семејство на маса, а сите ќе бидат воодушевени од нејзиниот магичен вкус. Потребни состојки: –...