13.8 C
Скопје
23:23 - 29 мај, 2024

Ознака : секој

АстроСлајдерХороскоп

Интересни факти за секој хороскопски знак – Досега сигурно не сте ги знаеле!

Еспресо
Иако сите мислиме дека знаеме баш сè за карактеристиките на хороскопските знаци, на некои постапки сигурно не можеме да сметаме, ниту пак можеме да ги...
СлајдерХороскоп

Како секој хороскопски знак се справува со депресијата?

Еспресо
Секој од нас на свој сопствен начин се бори со тешките ситуации и депресијата во животот, но хороскопот открива некои работи кои на чуден начин...
Дестинации и Дегустации

Нека не ви биде здодевно ова попладне: Направете чоколадни коцки со џем и бисквити – Најбрзиот колач за секој ден (ВИДЕО)

Еспресо
Мек и ароматичен колач кој многумина го обожаваат… Состојки: 2 јајца, 100 гр чоколадо, 100 гр шеќер, 80 гр брашно, половина прашок за пециво, малку...
Лајфстајл

Сакате некого? Потсетувајте го на тоа секој ден!

Еспресо
Не треба да ги чувате комплиментите за кога ќе бидете лудо вљубени. Дури и на почетокот на врската, важно е да му кажете на партнерот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Секој маж посакува оваа глетка да го разбуди: Голата Емили со волјчак во креветот (ФОТО)

Еспресо
Според многумина една од најубавите и најзгодни манекенки, Емили Ратајковски (28), позираше целосно гола во креветот и повторно го воодушеви Инстаграм. Иако во креветот јасно...
Секојдневие

Кога ќе ги внесете овие билки во домот, внесувате и здравје: Еве зошто секој дом треба да ги има!

Еспресо
Едно неодамнешно истражување покажало дека луѓето кои ги оплеменуваат своите домови со зелени растенија имаат подолг животен век од оние кои не го прават тоа....
Секојдневие

Оваа комбинација на бои ќе биде апсолутен пролетен хит: Со нив секој стајлинг ќе изгледа скапо и префинето (ФОТО)

Еспресо
Дизајнерите на оваа комбинација од бои и предвидуваат голем успех… Таа полека влезе на модната сцена, а во текот на пролетта ќе биде целосно доминантна....
Секојдневие

Чај за кој тврдат дека најбрзо ја поправа крвната слика – Консумирајте го секој ден!

Еспресо
Омалаксани сте, имате несвестици, брзо се заморувате, страдате од чести главоболки? Овие симптоми упатуваат на слабокрвност. Ако тоа е случај кај вас, повикајте ја природата...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Вилијам загрижен за Кејт Мидлтон: Драстично пропаѓа, секој ден е се послаба! (ФОТО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ се исцрпува со напорната работа и се повеќе ги прескокнува оброците… Кејт Мидлтон драстично пропаѓа, секој ден е се послаба, а нејзиниот...
Секојдневие

СЕКОЈ САКА ВАКОВ УЧИТЕЛ: Тој почна да танцува, децата го снимаа, а видеото е вистински хит (ВИДЕО)

Еспресо
Оваа снимка со учителот од Кентаки стана вирална на соцјалните мрежи… Крег Смит од едно основно училиште во Луисвил во повеќе наврати заигра пред учениците...