Tag : има

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Берлускони не се откажува од љубовта ниту на 83 години: Има нова девојка, помлада од претходната!

Еспресо
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, познат по сексуалните испади на прочуените „бунга, бунга“ вечери официјално се раздели од партнерката, за да се гледа со жена...
Ви Препорачуваме Дом Жена

Кога ќе ги внесете овие билки во домот, внесувате и здравје: Еве зошто секој дом треба да ги има!

Еспресо
Едно неодамнешно истражување покажало дека луѓето кои ги оплеменуваат своите домови со зелени растенија имаат подолг животен век од оние кои не го прават тоа....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Еспресо
Актерката Мерил Стрип (70) ќе глуми во новиот филм „The Prom“, а за таа пригода го сменила и имиџот. Папараците неодамна ја фотографирале додека шетала...
Жена Живот

Има 25 години, а живее како бебе – Ме прашуваат колкав ми е коефициентот на интелигенција (ВИДЕО)

Еспресо
25-годишната Пејгеј од САД признала дека секое утро се буди со пореметување кое стручно е наречено парафилијски инфантилизам. Ова пореметување ги тера луѓето како Пејгеј...
Ви Препорачуваме Дестинации Лајфстајл

Уште не сте одбрале дестинација за зимување? Инстаграм има решение (ФОТО)

Еспресо
Ако не сте поставиле фотографија на Инстаграм, дали вашето зимување навистина се случило? Добро, знаеме дека сте биле, но секако е позабавно да ги споделите...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Том Хенкс во говорот спомна пет деца, а има четири – Ќе се воодушевите кога ќе слушнете зошто! (ВИДЕО)

Еспресо
Целиот свет зборува за солзите на Том Хенкс (63) на доделувањето на наградите на Златен глобус. Актерот истакнал дека има многу поголеми работи во животот...
Еспресо Шоу биз

Принцезата Шарлот за Божиќ има една желба, но родителите нема да и ја исполнат

Слободен печат
Иако е родена како принцеза на британскиот дворец, малечката Шарлот не може да добие баш се што ќе посака. Британските медиуми се распишаа за желбите...
Еспресо Шоу биз

Не можеа да се воздржат: Рита Ора има ново момче (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора (29) и шест години помладиот актер Раферти Ло се новиот пар, пишува „The Sun“. Се заљубиле на сетот од филмот „Oliver Twist“, а...
Лајфстајл Сцена

Има 22 куќи и 170 милиони фунти на сметка – Ед Ширан ја презема титулата од Адел

Igor
По бројните рекорди кои ги постави во својата кариера, пејачот Ед Ширан неодамна стана сопственик на уште една титула. Имено, тој стана најбогата и најуспешна...
Лајфстајл Сцена

Џенифер Лопез има двојничка: Сличноста меѓу оваа девојка и пејачката е неверојатна! (ФОТО)

Igor
Наталија Мирскик е со потекло од Русија, а од Џенифер Лопез е помлада 30 години, а многу пати и се случило на улица да ја...