11.8 C
Скопје
22:57 - 29 февруари, 2024

Ознака : Берлускони

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Берлускони изнакупил „петпарачки“ слики кои сега се главоболка за неговите наследници: Трошоците за истребување на штетниците ја надминуваат вредноста на сликите

Еспресо
По поделбата на имотот и компаниите по тестаментот, децата и внуците на починатиот италијански бизнисмен и премиер Силвио Берлускони имаат нова главоболка. Имено, Берлускони своевремено...
ЕспресоСветСлајдерСцена

Блиски роднини на починатиот Берлускони откриваат дека неговото тело ќе биде кремирано, а пепелта ќе се чува во мавзолеј

еспресо
Ројтерс, повикувајќи се на извор близок до семејството на починатиот поранешен италијански премиер Силвио Берлускони пишува дека неговото тело ќе биде кремирано. Неговата пепел ќе...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Што ќе добие последната љубовница на Берлускони од огромното наследство: Од „симболичната свадба“ до „кратки ракави“

Еспресо
Нема ни 50 часа од смртта на поранешниот италијански премир и бизнисмен Силвио Берлускони, а вниманието и љубопитноста на цела земја е веќе насочено кон...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Кај кого ќе оди богатството на Берлускони? Еве кои се наследниците на 6,4 милијарди евра

Еспресо
Поранешниот премиер на Италија зад себе остави цело „богатство“ од околу 6,4 милијарди евра вклучувајќи акции кои котираат на берзата, компании, недвижнини, фудбалски тим, јахта…...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Збогување со Берлускони: Шоуменот кој засекогаш ја промени Италија

Еспресо
Силвио Берлускони, дрскиот медиумски магнат кој ја револуционизираше италијанската телевизија со приватните канали што ги користеше за да стане најпопуларниот, но и најпрогонуваниот премиер на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Детали за здравствената состојба на Берлускони: Има проблеми и со рбетниот мозок, како и со белите дробови, хемотерапијата е во тек…

Еспресо
Силвио Берлускони започнал хемотерапија за да се бори против формата на леукемија која го погодила и го принудила да биде хоспитализиран на одделението за интензивна...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Силвио Берлускони е во многу тешка состојба: Има акутна пневмонија која му предизвикува респираторни кризи

Еспресо
„Тој е стабилен, тој е карпа. Неговото расположение? Нашето е добро“, им рече Паоло Берлускони на новинарите додека ја напушташе болницата Сан Рафаеле каде што...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Зеленски? Да не ви кажам тоа што го мислам…“: Три аудиоснимки од Силвио Берлускони ја „тресат“ Италија и Европа

Ј.К.Д
Берлускони им кажал на колегите како се „смирил“ со Путин со вотка, дека не тој, туку Зеленски, е виновен за ваквиот тек на војната, дека...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

БЕРЛУСКОНИ на сцена по 3 години: „Длабоко сум разочаран и натажен од Путин“, но „не можеме да се откажеме сега од испораките на руски гас“

Еспресо
„Не можам и не сакам да го сокријам фактот дека сум длабоко разочаран и тажен од однесувањето на Владимир Путин, кој презеде многу сериозна одговорност...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

БЕРЛУСКОНИ татко на 86 години!? Неговата млада невеста веројатно е во блажена состојба

Еспресо
Според некои гласини, невестата на Ил Кавалиере чека дете.  Симболичната венчавка меѓу Силвио Берлускони (86) и Марта Фашина (32) неодамна беше прославена во вилата Гернето,...