Ознака : златен

Филм и ТВ

По Оскарите се одложува и 78-то доделување на Златен глобус

Еспресо
Свеченото доделување на филмските награди Златен глобус ќе се одржи на 28 февруари 2021 година, а не во јануари како што досега беше вообичаено, објавија...
Секојдневие

Шерлиз Терон како божица од глава до пети во златно! (ФОТО)

Еспресо
Според многумина една од најубавите жени на светото е 44-годишната Шерлиз Терон, која плени со секое свое појавување на црвениот тепих. View this post on...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Том Хенкс во говорот спомна пет деца, а има четири – Ќе се воодушевите кога ќе слушнете зошто! (ВИДЕО)

Еспресо
Целиот свет зборува за солзите на Том Хенкс (63) на доделувањето на наградите на Златен глобус. Актерот истакнал дека има многу поголеми работи во животот...
Секојдневие

Славните дами на „Златен глобус“ една фризура ја стилизираа на шест начини (ФОТО)

Еспресо
Станува збор, нормално, за боб фризурата, која упорно не излегува од мода, а освен што му прилега на секого, со неа можете и максимално да...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Бред Пит освои Златен глобус, а ваква беше реакцијата на Џенифер Анистон (ВИДЕО)

Еспресо
Бред Пит освои „Златен глобус“ за улогата во филмот „Once Upon a Time in Hollywood“, а американските медиуми не престануваат да пишуваат за реакцијата на...