6.8 C
Скопје
06:17 - 28 февруари, 2024

Ознака : рита ора

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Селма Бајрами во скандалот ги вовлече и Ноле: „Новак Ѓоковиќ седи и се смее со Рита Ора, и ништо“

Еспресо
Пејачката Селма Бајрами не престанува со објави и провокации на социјалните мрежи откако ѝ беше забранет влез во Србија. Таа беше вратена со приватен авион...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Рита Ора со шокантна изјава: Косово некогаш било дел од Албанија

Еспресо
Популарната пејачка Рита Ора, која е со албанско потекло, неодамна гостуваше во подкастот „Диар медиа“ (Dear Media), а кратки видеа од ова интервју се појавија...
ЛокумчеСветСцена

(Фото) На раб на вулгарно: Рита Ора ги покажа голите гради во проѕирен фустан

К.С.
Британската пејачка со косовско потекло Рита Ора шокираше со својата облека на синоќешната забава на британскиот „Вог“. Таа на црвениот тепих пристигна во целосно проѕирен...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Рита Ора како холивудска дива во Венеција: Во огромна бунда и проѕирен комбинезон

Еспресо
32-годишната британска пејачка Рита Ора покажа впечатлива модна комбинација на 80. Меѓународен филмски фестивал во Венеција. Славната личност која малку остави на фантазијата со својот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Детали за тајната венчавка на Рита Ора и Таика Вајтити: „Таа ме запроси и јас веднаш реков да“

Еспресо
Парот се венчаше во Лос Анџелес и чуваше во тајност дека е во брак цела година. „Таа ме запроси и јас веднаш реков да“, вели...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Рита Ора ги налути Србите поради реакцијата на Новак Ѓоковиќ: „Прости ѝ, боже, не знае што прави“

Еспресо
Видеото предизвика бурни реакции кај српските тиктокери кои во коментарите напишаа пофалби за Ѓоковиќ, за да ѝ покажат дека ги налутила. Пејачката со албанско потекло Рита...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Koj e сопругот на Рита Ора поради кој е „официјално надвор од пазарот“: Доста постар од неа, режисер на револуционерни филмови

Еспресо
Пејачката Рита Ора потврди за Heart Radio Breakfast дека стапнала на лудиот камен – се омажила за Таика Ваитити, режисер 15 години постар од неа....
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Рита Ора пак се дотера во сопствена кожа: По мрежестиот фустан, проѕирен до гаќички

Еспресо
Пејачката Рита Ора се појави на настанот на доделување модни награди 2022 во проѕирен фустан, покажувајќи ја долната облека.   View this post on Instagram...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Рита Ора покажа фантастична фигура во мрежест фустан кој открива речиси сè: Одоздола носеше само гаќички

Еспресо
Освен комплименти за убавината и з храброста, имаше и такви следбеници кои беа згрозени од модниот избор на пејачката. Рита Ора остави малку на имагинацијата...
ЛокумчеСлајдерСцена

Рита Ора во секси издание: Ја покажа завидната фигура во исечени фармерки

еспресо
Пејачката Рита Ора ја покажа завидната фигура во оскудна тексас комбинација додека уживаше во раното утринско кафе на пауза од пренатрупаниот распоред. Таа носеше тексас...