7.8 C
Скопје
20:05 - 20 февруари, 2024

(Фото) Селма Бајрами во скандалот ги вовлече и Ноле: „Новак Ѓоковиќ седи и се смее со Рита Ора, и ништо“

Пејачката Селма Бајрами не престанува со објави и провокации на социјалните мрежи откако ѝ беше забранет влез во Србија.

Таа беше вратена со приватен авион во Сараево затоа што пеела албански националистички песни и покажала двоглав орел.

Бајрами не престанува да провоцира на социјалните мрежи, сака да прикаже дека одлуката на Србија да ѝ го одбие влезот во земјата воопшто не ѝ пречи и дека е целосно рамнодушна, а сега во се ги вмеша и Новак Ѓоковиќ и Рита Ора.

Имено, на својот Инстаграм профил го сподели стариот коментар на еден од корисниците во кој се споменува Новак, но и Рита Ора.

принтскрин

„Новак Ѓоковиќ седи и се смее со Рита Ора (гласноговорничка и заговорничка на голема Албанија) и ништо? Тогаш се смееме и правиме мемиња. Не сакам да споредувам туку зборувам колку е банално и едното и другото. Додека на луѓето кои не се наши сограѓани им се забранува покажување на орел, шиптарите не мораат да ги лепат таблиците додека поминуваат низ Србија“, гласи ставот што го споделила Селма и очигледно го „лајкувала“.

По провокациите со албанските симболи: Селма Бајрами се обидела да влезе во Србија

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....