20.8 C
Скопје
18:39 - 30 мај, 2024

Ознака : стрип

СветСлајдерСцена

Стрип во чест на славната Оливија Њутн-Џон

Еспресо
Студиото TidalWave Comics подготви стрип на 36 страници во чест на актерката и пејачка Оливија Њутн-Џон, која ќе остане запамтена по многу добри хитови и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдер

Од Тарзан и Џон Вејн до Ајвармен: Разговор со Игор Јовчевски, стрип автор и илустратор

Кате Божиновска
Деветта уметност или стриповите се уникатна уметност заради посебното спојување на визуелниот и пишаниот начин на создавање на приказните кои често се пренесуваат и на филмското платно....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Еспресо
Актерката Мерил Стрип (70) ќе глуми во новиот филм „The Prom“, а за таа пригода го сменила и имиџот. Папараците неодамна ја фотографирале додека шетала...
Uncategorized

ШОКАНТНО: Се преправала дека е мртва за да престанат, Мерил Стрип ја тепале до бесвест!

Слободен печат
Мерил Стрип (70) со својата насмевка на лицето долго ја криеше тагата која ја носи со себе, па дури пред неколку години се одлучи да...
ЛајфстајлСцена

Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата мајка? (ВИДЕО)

Igor
Мајките би направиле се за своите деца, а во случајот на мајката на Никол Кидман тоа подразбирало нејзината ќерка да и удира шлаканици за што...