Зошто Никол Кидман и УДИРАЛА ШЛАКАНИЦИ на својата мајка? (ВИДЕО)

Мајките би направиле се за своите деца, а во случајот на мајката на Никол Кидман тоа подразбирало нејзината ќерка да и удира шлаканици за што подобро да се подготви за сцената која ја снимаше во серијата „Big Little Lies”.

Пред емитувањето на финалната сезона на оваа серија, Кидман се присетила на сцената во која и удрила шлаканица на Мерил Стрип, која ја глуми нејзината свекрва Мери Луис.

Еден водител ја прашал дали актерите учат да удираат шлаканици во училиштето за глума?

„Всушност да. Бев загрижена во врска со таа сцена, па вежбав на мојата мајка“, изјави оскаровката и додаде дека тоа бил „лажен шамар“ и дека нејзината мајка се согласила да биде „мета“ на оваа вежба.

„Она стои, а друга личност надгледува за да види дали тоа делува реалистично. Мојата мајка се согласи на тоа, па на крајот тоа почнавме да го правиме пред повеќе луѓе“, истакна актерката.

И покрај тешкото вежбање, сцената во која таа всушност треба да ја удри постарата колешка била повторувана околу 30 пати.

„Се беше совршено испланирано, но се грижев да не погрешам и навистина да ја удрам Мерил преку лицето“, откри Никол Кидман.

Ова е сцената во која е изведена драматичната шлаканица:

Слични објави

Џинифер Анистон влезе во гинисовата книга на рекорди! Ќе се чудите зошто! (ФОТО)

Igor

Мајката на Кејт Мидлтон згодна како манекенка! Британците „шекнаа“ по Керол (64) (ФОТО)

Васко Спасоски

Се продава НАЈЛОШИОТ ЕВРОВИЗИСКИ АУТФИТ, од цената ќе ви дојде да заплачете! (ФОТО)

Igor

Кирк Даглас, актерот од златното доба на Холивуд, почина на 103-годишна возраст

Васко Спасоски

Оваа жена не старее: Нема да ја препознаете Дани Димитровска во новиот спот (ВИДЕО)

Igor

Оскаровката Џуди Денч – Најстарата жена на насловната во историјата на магазинот Вог (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет + 17 =

Слични објави

Кое вре­ме е нај­ло­шо за ру­чек ако са­ка­те да ос­ла­бете

Igor

Ќерката на Балашевиќ откри како поминала операцијата на татко ѝ! (ФОТО)

Igor

Жени водете љубов почесто, подобро ќе паметите!

Igor

Врањеш ја нападна Карлеуша: „Дотичната глуми криминалец на батерии“

Igor

Хејли Бибер ги избледе веѓите за насловната на „Вог“ (ФОТО)

Еспресо

Астрологијата е виновна – 3 хороскопски знаци кои се НАЈГОЛЕМИ БАКСУЗИ

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian