20.8 C
Скопје
16:58 - 28 мај, 2024

Ознака : Улога

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

МАКЕДОНСКО КУЧЕ -ГЛАВЕН ГЛУМЕЦ, ГЛУМИ – „РАСТУРА“: Германскиот овчар Макс игра опасни улоги, Славе го дресира четвороножниот глумец!

Кате Божиновска
Макс има плашлив карактер, па затоа сцените кои биле малку повозбудливи и со ефекти, му биле потешки, но сепак, ги одглумил врвно. Макс е 2...
СветСлајдерСцена

ФОТО: За новата улога бил принуден да се здебели, а потоа претерал – Мел Гибсон доби забрана прекумерно да „ужива“ во храната

Еспресо
Во новиот филм „Fatman“ Мел Гибсон ја доби улогата на нетипичен празничен дедо кој наместо подароци во својата рака главно има оружје. Овој црн-хумор му...
БалканСлајдерСцена

Колинда стана актерка – Поранешната претседателка доби улога во хрватската хит серија

Еспресо
Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ се проба и во улогата на актерка, откако беше повикана да гостува во популарната хумористична серија „Дар мар“ која...
Филм и ТВ

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Еспресо
Огромниот успех и големата славата како дете-актер Меколи Калкин скапо го плати – потпадна на зависност од хероин, дрога на која наводно го потрошил најголемиот...
Филм и ТВ

Познатата актерка ја одбила главната улога во „Титаник“: Не го сакав тоа

Еспресо
Актерката Клер Дејнс неодамна во едно интервју откри дека ја одбила главната улога во еден од најпознатите филмски класици – „Титаник“. – Мислам дека улогата...
Филм и ТВ

Даниел Крег едвај ја прифатил улогата за Џејмс Бонд!

Еспресо
Откако пред 5 години го глумеше Џејмс Бонд во филмот „Spectre“, Даниел Крег изјавил дека веќе никогаш нема да се појави во улогата на тајниот...
Филм и ТВ

Хари Хамлин ја загуби улогата во „Индијана Џоунс“, бидејќи го озборуваше Стивен Спилберг!

Слободен Печат
Хари Хамлин тврди дека бил блиску до добивање на улогата за Индијала Џоунс, но наместо него ја добил Харисон Форд и тоа после необичната аудиција...
Uncategorized

Еди Марфи жали поради оваа пропуштена улога (ВИДЕО)

Слободен Печат
Еди Марфи откри која е улогата што ја пропуштил и се кае поради тоа. 58-годишниот актер во оваа недела гостуваше во шоуто кај Џими Фалон,...
ЛајфстајлСцена

Мажот по кој полудеа жените ја пропушти шансата да го глуми Џејмс Бонд поради килограмите (ФОТО)

Igor
Во интервјуто за „Man’s Health“ Хенри Кавил, кој го игра ликот Гералт од Ривија во новата серија „The Witcher“, рекол дека се појавил на кастингот...
ЛајфстајлСцена

Кристен Стјуарт поради прељуба изгуби главна улога!

Igor
Кристен Стјуарт изјавила дека е разочарана поради тоа што не била повикана да глуми во продолжението на филмот „Снежана и ловецот“. Таа не е повикана...