Ознака : индијана џоунс

Слајдер Сцена Филм и ТВ

Харисон Форд повторно ќе се врати на улогата за Индијана Џоунс!

Еспресо
Актерот Харисон Форд (78) повторно ќе ја одигра улогата на Индијана Џонс во петтиот и последен филм од серијата авантури на бестрашниот археолог, што се...
Филм и ТВ

Хари Хамлин ја загуби улогата во „Индијана Џоунс“, бидејќи го озборуваше Стивен Спилберг!

Слободен Печат
Хари Хамлин тврди дека бил блиску до добивање на улогата за Индијала Џоунс, но наместо него ја добил Харисон Форд и тоа после необичната аудиција...