15.8 C
Скопје
00:46 - 20 мај, 2022

Ознака : хорор

Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ВИДЕО+ФОТО) ВИСТИНСКА ХОРОР ПРИКАЗНА СЕ ШИРИ НА „ТВИТЕР“: За само неколку минути неговата спална соба се претворила во сцена од хорор филм!

М.Р.
Дарен Сандерс од Сиднеј по враќањето од плажа додека одмарал во неговиот дом почувствува дека нешто му ползи на нозете. Следната вечер тој останал запрепастен...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

МАКЕДОНСКО КУЧЕ -ГЛАВЕН ГЛУМЕЦ, ГЛУМИ – „РАСТУРА“: Германскиот овчар Макс игра опасни улоги, Славе го дресира четвороножниот глумец!

Кате Божиновска
Макс има плашлив карактер, па затоа сцените кои биле малку повозбудливи и со ефекти, му биле потешки, но сепак, ги одглумил врвно. Макс е 2...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ОСВЕЖУВАЊЕ ВО ХОРОР ЖАНРОТ: „Крв-црвено небо“ го балансира хаосот со мајчинска нежност

Ирма Башеска Ристовска
Иако вампиризмот е тема која е безброј пати обработувана во филмскиот свет, Торнварт успева во тоа да создаде нешто оригинално и доста поразлично од досегашните...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

ХОРОРОТ „THE NIGHT HOUSE“ ВО КИНО МИЛЕНИУМ

Еспресо
Хоророт „The night house“, во режија на David Bruckner е на репертоар од 20:00 часот. Билетите по цена од 150 денари се достапни на билетарница...
Филм и ТВ

Проклетство, болест, несреќа: Пет култни филмови кои можеле да не бидат снимени! (ВИДЕО)

Еспресо
Филмската индустрија изоболува со бројни култни филмови кои се еднакво популарни денеска како и пред многу години кога биле снимени. Сепак, иако денеска се многу...
Лајфстајл Сцена

Ќе ви застане крвта во вените! Првиот македонски хорор-спот, снимен според вистинска приказна! (ВИДЕО) (+18)

Igor
Новиот електро состав „Шафран“ ја издаде својата трета песна под наслов “Дафино” која има модерен призвук и мешавина од електронски етно звук. За музиката се...