6.8 C
Скопје
07:11 - 4 март, 2024

Ознака : Ноќта на вештерките

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Зошто се длабат тиквите за Ноќта на вештерките? Интересни верувања за еден од најпопуларните празници во западниот свет

Еспресо
Ноќта на вештерките е еден од најпопуларните празници во западниот свет. Настанал од келтските пагански обичаи за време на жетвата Самхаин, а бил посветен на истоименото...