10.8 C
Скопје
04:45 - 23 мај, 2024

Ознака : традиции

Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Традиции поврзани со бадниковото лепче: Што може да се стави освен паричка и како треба да се украси

Еспресо
Се верува дека на Бадник треба да се врати сè што е позајмено и да се смириме со сите со кои сме се расправале, за...
СветСлајдерСцена

ШТО ЌЕ ПРАВИ КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ЗА НОВА ГОДИНА: Ви ги откриваме традициите на кралското семејство

Еспресо
Секоја година, кралицата Елизабета, заедно со кралското семејство, го следи списокот на традиционални семејни настани за празничната сезона, од делење на подароци до вечерните игри...
ЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

7 БОЖИЌНИ ТРАДИЦИИ НИЗ СВЕТОТ: Пред спиење, децата врзуваат за палецот долга врвка…

Ј.К.Д
Ја сакате божиќната атмосфера? А, кој не ја сака! Но, интересно е да се види како другите земји го слават овој прекрасен празник. Ви претставуваме...