Ќе ви застане крвта во вените! Првиот македонски хорор-спот, снимен според вистинска приказна! (ВИДЕО) (+18)

Новиот електро состав „Шафран“ ја издаде својата трета песна под наслов “Дафино” која има модерен призвук и мешавина од електронски етно звук.

За музиката се погрижи Тони Стевковски, а за текстот е задолжен Кирил Трајковски. Ова е трета песна на „Шафран“ а наскоро се очекува да презентираат нови нумери за комплетирање на првиот албум.

Оваа песна има и видео запис во режија на Исток Чаповски и продукција на Марјан Тасевски.

Спотот и самата песна која е авторска и не е препеана, се инспирирани од вистински настан кој се случил пред многу години во едно далечно село близу општина Чашка. Станува збор за селото Ореше.

Имено тамошните жители и ден денес кажуваат дека понекогаш невестата знае да се појави по сокаците и селските чешми како дух.

Главната улога во спотот ја толкува Росица Кулакова а за вокалот се погрижи Христина Пецовска.

Погледнете:

Слични објави

Познатиот актер пропуштил шанса за улога во „Once upon a time in Hollywood“: Беше катастрофално, бев многу лош!

Еспресо

Туна објави фотографии од када, ама не е сама (ФОТО)

Igor

Викторија Бекам позира без грам шминка на себе (ФОТО)

Васко Спасоски

Ниту домашните не би ја препознале: Весна Бејби драстично го промени изгледот (ФОТО)

Васко Спасоски

Славната актерка во четвртиот стадиум од ракот: „Плачам од болки“ (ВИДЕО)

Igor

Видео хороскоп 18 јули 2019, четврток

Igor

Остави Коментар

три × пет =

Слични објави

На поканите за свадбата на Вељко и Богдана наведен задолжителен дрес-код

Igor

Богови на сексипилот! 3 најсексипилни хороскопски знаци!

Igor

Адријана Лима со оваа фотка го воодушеви светот: Прекрасна е! (ФОТО)

Igor

Зошто временските прогнози се честопати погрешни?

Еспресо

Плус-сајз манекенка одлучила да ослабе и тргнала во теретана: Снимката е прегледана повеќе од 15 милиони пати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најтрпеливите хороскопски знаци – Дали и вие сте меѓу нив?

Igor