4.8 C
Скопје
23:03 - 18 април, 2024

Ознака : стана

БалканСлајдерСцена

Колинда стана актерка – Поранешната претседателка доби улога во хрватската хит серија

Еспресо
Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ се проба и во улогата на актерка, откако беше повикана да гостува во популарната хумористична серија „Дар мар“ која...
Секојдневие

Оваа тинејџерка стана првиот модел на „Gucci“ со Даунов синдром (ФОТО)

Еспресо
Откако нејзините фотографии овој месец се појавија во „Vogue Italia“, Ели позираше и за „Gucci“, па така таа стана нивниот прв модел со Даунов синдром....
СветСлајдерСцена

Ким Кардашијан неколку месеци пред 40-от роденден официјално стана милијардерка

Еспресо
– Ким е вистинска глобална икона на модерното време, изјави Питер Харф, извршниот директор на „Coty“, кој купи 20 проценти од брендот Кардашијан. Канје Вест...
Секојдневие

Новинар стана хит поради неговата реакција кога виде дека кон него доаѓа стадо бизони (ВИДЕО)

Еспресо
Новинар на телевизија во Монтана стана хит на Твитер поради реакцијата кога виде дека кон него доаѓа стадо на бизони. Дион Брокстон од филијалата на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Чарлс не сакаше да се ракува, па стана главна тема во јавноста! Еве што направи тој! (ВИДЕО)

Еспресо
Дека и принцовите се само обични луѓе покажа и принцот Чарлс во текот на својата посета на доделувањето на Принстоновите награди во Лондон. Имено, додека...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Еспресо
Актерката Мерил Стрип (70) ќе глуми во новиот филм „The Prom“, а за таа пригода го сменила и имиџот. Папараците неодамна ја фотографирале додека шетала...
Секојдневие

Оваа девојка ослаби 50 килограми и стана Мис Велика Британија (ФОТО)

Еспресо
Џен Аткинс е новата Мис Велика Британија. Синооката 26-годишна девојка стана најубавата жена во Обединетото Кралство откако изгуби неверојатни 50 килограми. „Не можам да верувам....
Секојдневие

Селфи по породување кое стана хит, ќе ви стане јасно кога ќе ја видите целата слика (ФОТО)

Еспресо
Селфито од салата за породување стана хит на интернет поради партнерот на жената кој наводно паднал во несвест во текот на нејзиното породување со царски...
Секојдневие

Видео со голотија од забава стана хит поради неочекуваниот пресврт (ВИДЕО)

Еспресо
„Неочекуван момент пред пултот на диџејот“ е насловено краткото видео кое овие денови кружи на социјалните мрежи. Погледнете зошто снимката стана вирална – ќе ви...
ЛајфстајлСцена

По Џенифер Анистон и оваа ѕвезда стана дел од Инстаграм (ФОТО)

Igor
Се повеќе холивудски ѕвезди им се придржуваат на социјалните мрежи, а сега уште еден член од А листата стана дел од Инстаграм. Станува збор за...