Tag : гучи

Живот

Оваа тинејџерка стана првиот модел на „Gucci“ со Даунов синдром (ФОТО)

Еспресо
Откако нејзините фотографии овој месец се појавија во „Vogue Italia“, Ели позираше и за „Gucci“, па така таа стана нивниот прв модел со Даунов синдром....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најмладата милијардерка дели Гучи торби и 35.000 долари – Девојките треба да направат само една работа (ФОТО)

Еспресо
Кајли Џенер објави наградна игра на својот профил, а се што треба да направите е многу едноставно… Најмладата милијардерка на светот и членка на кланот...
Сцена Убавина

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Igor
Совршенството е досадно, сигурно би кажала Бети Дејвид, и оваа реченица најдобро би можела да ја опише новата кампања на Гучи за кармини. Креативниот директор,...
Живот

Аделина Тахири, жена со префинет стил (ФОТО)

Igor
Аделина Тахири, е едно од најкоментараните имиња во албанската и македонската естрада. Иако не-многу активна на музичката сцена, Аделина стои на врвот на жолтиот печат...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian