Tag : лејди гага

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Еспресо
Поп ѕвездите Аријана Гранде и Лејди Гага ја објавија нивната прва заедничка песна „Rain on me“, а втора на претстоечкиот албум на Гага „Chromatica“. На...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

„Лејди Гага е марионета на ѓаволот на која ЦИА и го испрала мозокот“: Томи Џи ја обвини пејачката дека е сатанист, Сатанистичката црква му одговори

Еспресо
Иако 34-годишната пејачка Лејди Гага ја поврзуваа со масони, илуминати и разни други организации и секти, сега се појави нова теорија дека Гага е поврзана...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најчудните барањa на светските ѕвезди: Ријана бара тепих со леопард принт, Лејди Гага постер од Дејвид Боуви

Еспресо
Познатите личности денес се идоли и пример на многумина. Отсекогаш се чинело дека сите им завидуваат на нивниот начин на живот, бидејќи ако го гледаме...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Лејди Гага позира како киборг, ама гола: Фановите се прашуваат дали е ова најдобрата насловна страница на деценијата? (ФОТО)

Васко Спасоски
Дали е рано да се прогласи насловна страна на деценијата? Фановите се опседнати со насловната страница на магазинот „Paper“, на која позира Лејди Гага. Гага...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Лејди Гага одлучи да се самоизолира: Сега се дружам со моите кучиња! (ФОТО)

Еспресо
Славната музичка ѕвезда Лејди Гага на својот Инстаграм профил, објави дека донела одлука за самоизолација, во период кога ситуацијата со коронавирусот станува се полоша на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Лејди Гага како инспирација: Инсект именуван по стилот на пејачката (ФОТО)

Еспресо
„Откачениот“ вид на бубачка со чуден полов орган и шилести рогови е наречен по поп-ѕвездата Лејди Гага. Необичниот изглед на инсектот од Никарагва – Каикаиа...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика Свет Сцена

Нова песна и уникатен музички спот: Лејди Гага ги почести фановите со нов хит! (ВИДЕО)

Еспресо
Славната пејачка Лејди Гага речиси една година нема објавено нов материјал, поточно уште од филмот со Бредли Купер, „A star is born“, фановите немаа прилика...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика Свет Сцена

Лејди Гага најави нов сингл: Дали пејачката стравува од конкуренција од подземјето на Лондон?

Еспресо
Пејачката Лејди Гага го најави нејзиниот нов сингл „Stupid love“, кој ќе бде објавен во петок на полноќ, па многумина мислат дека таа побрзала со...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

По само две недели врска, Лејди Гага се омажила во тајност

Еспресо
Откако пред неколку дена низ светот се прошири веста дека 33-годишната пејачка го очекува првото бебе со новиот партнер Мајкл Полански, New idea пишува дека...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика Свет Сцена

Лејди Гага изведуваше акробации на концерт, а додека свиреше клавир сите очи беа вперени кон нејзиниот задник (ФОТО)

Еспресо
Американската пејачка Лејди Гага (33), во последните неколку денови повторно е во центарот на вниманието кај светската јавност. Откако се смири воодушевеноста кај фановите предизвикана...