17.8 C
Скопје
14:20 - 27 февруари, 2024

Ознака : без шминка

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) По Салма Хејек, и Лејди Гага без грам шминка: Нема да ја препознаете

Еспресо
Лејди Гага целосно се ослободи од шминката и постираше фотографија на Инстаграм. Во средата, музичарката и 37-годишна актерка номинирана за Оскар, сподели две селфија без...
Здрави навики

Како познатите убавици „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено?

Еспресо
Мали тајни на големите мајстори! Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии...
СветСлајдерСцена

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Еспресо
Светски познатиот супермодел Синди Крафорд (54) на Инстаграм објави фотографија на која таа позира прекриена само со пешкир и препознатливата прекрасна насмевка на лицето. Синди...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Како изгледа убавата Шарлиз Терон без шминка и гламурозни фустани? (ФОТО)

Еспресо
Холивудската актерка Шарлиз Терон (44) прошета во опуштено издание со својата ќерка, а потоа се упати на трчање во Калифорнија. Актерката беше „уловена“ од папараците...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Анастасија Ражнатовиќ без грам шминка и прслук, објави селфи од карантин! (ФОТО)

Еспресо
Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, ги послуша советите на Владата на Репубилка Србија и ги замоли своите следбеници да останат дома...