25.8 C
Скопје
09:43 - 24 јуни, 2024

Ознака : џокер

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Џокер дебитираше на „Макфест“: Сопругот на Антониа Гиговска има „најозборувана“ песна

Еспресо
Викендот што помина се одржа 38-то издание на музичкиот фестивал „Макфест“ во Штип, а според коментарите на публиката, ова година можеа да се слушнат навистина...
АстроСлајдерХороскоп

Најголемите прељубници во Зодијакот: Ги изневеруваат своите партнери дури и кога се вљубени

Еспресо
Додека мажите родени во знак на рак се исто толку верни како кучињата, припадниците на некои други хороскопски знаци имаат тенденција да ги изневеруваат своите...
СветСлајдерСцена

(Фото) Заврши снимањето на „Џокер 2“: Режисерот објави фотографии од Гага и Финикс во главните улоги

Еспресо
Режисерот на филмот „Џокер“, Тод Филипс,најави дека завршил со снимање на продолжетокот на филмот. Во вториот дел, покрај Хоакин Финкис ќе ја видиме и Лејди...
СветСлајдерСцена

(Фото) Лејди Гага уловена на снимање на Џокер: Минувачите полудеа по ѕвездата

Еспресо
Пејачката и актерка Лејди Гага (36) е видена на снимањето на новото продолжение на филмот „Џокер“, во кој ќе го толкува ликот на Харли Квин....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

На што сè се спремни глумците за добра улога: Хоакин Финикс ослабел 26 кг, а Натали Портман ја избричила главата

Еспресо
Многу актери морале да поминат интензивен психички и физички тренинг и да пребродат разни препреки за да добијат улога. Тука не мислиме на голотија или...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Лејди Гага потврди дека ќе глуми во Џокер 2; танц со Хоакин Феникс

Еспресо
Лејди Гага сподели тизер за да го потврди своето присуство во екипата на Џокер 2, проект насловен Folie à deux. Краткото видео, придружено со датумот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сценариото за продолжението на „Џокер“ е готово, Хоакин Феникс веќе го чита но и преговара за дебел договор!

Еспресо
Режисерот Тод Филипс на Инстаграм изненадувачки ја објави насловната страница на сценариото на продолжението на „Џокер“, напишана заедно со Скот Силвер, откривајќи дека набргу ќе...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ЗДЕБЕЛЕН ДО НЕПРЕПОЗНАТЛИВОСТ: Хоакин Феникс не личи на себе од „Џокер“, фановите нерпијатно изненадени!

Еспресо
На Инстаграм неодамна се појави фотографија од Хоакин Феникс, познатиот Џокер, која непријатно ги изненади неговите фанови, па многумина се запрашаа како можел до толку...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Еспресо
Актерот и оскаровец Хоакин Феникс (45) ја посетил кланицата „Manning Beef” во Калифорнија и разговарал со директорот Ентони Ди Мариа за начинот на кој се...
Филм и ТВ

Авторката на музиката за „Џокер“ прва жена кандидат за Оскар! (ВИДЕО)

Еспресо
Исландската композиторка Хилдур Гуднадотир е првата жена која самостојно компонирала музика за филм и за тоа доби Златен глобус, а и влезе во потесниот избор...