22.8 C
Скопје
20:05 - 14 јуни, 2024

(Видео) Лејди Гага го прекина концертот и се расплака: „Премногу молњи, ве молам одете си дома“

Лејди Гага уште еднаш ја покажа неизмерната љубов што ја чувствува кон своите обожаватели. Во Мајами, изненадена од дождот и молњите, донела тешка одлука да го прекине концертот за сите да си одат дома и да бидат безбедни.

Лејди Гага отсекогаш ги ставала својата музика и нејзините обожаватели на прво место. Затоа не е чудно колку многу страдала ѕвездата откако била принудена да го прекине концертот во Мајами. Громовите не дозволиле настанот да се одвива безбедно. Па, затоа ги замолила присутните да си одат дома.

По откажувањето на концертот, пејачката објави долга објава на Инстаграм, обраќајќи им се на своите фанови низ солзи со многу емоции:

„Жал ми е што не го завршив концертот, но беше премногу опасен, ударите на гром се непредвидливи и ситуацијата се менуваше од минута во минута. Ве сакам. Со години, некои од вас ме нарекуваа „силна кучка“, сепак во моето срце чувствував дека е најдобро да бидeте безбедни. Фала што верувате во мене“, е дел од мотивното обраќање на Гага.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....