24.8 C
Скопје
09:11 - 24 јуни, 2024

Ознака : дијалект

СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) „НЕЈЗИНИОТ АКЦЕНТ НЕ Е БАШ ИТАЛИЈАНСКИ, ЗВУЧИ ПОВЕЌЕ РУСКИ“: Дијалектологот на Лејди Гага со критика до пејачката за улогата во „Гучи“

М.Р.
Дијалектологот на Лејди Гага, кој работеше со неа на филмот „Гучи“ во режија на Ридли Скот, вели дека нејзиниот акцент е „повеќе руски отколку италијански“....