Ознака : италијански

Гастро марифети

Солена торта на италијански начин (ВИДЕО)

Igor
Подгответе солена торта со компири на италијански начин. За подготовка на ова вкусно јадење не ви се потребни особени кулинарски вештини, а ќе добиете навистина...
Гастро марифети

Префинет италијански сладолед од кафе

Igor
Разладување со италијански сладолед од кафе, прекрасен и наменет за сите љубители на аромата на кафето. Уживајте… Италијански сладолед од кафе Потребни состојки: 9 жолчки...
Сцена

PHARD и ZU+ELEMENTS во Скопје

Igor
Новоотворената продавница е лоцирана во Градскиот трговски центар, на приземје (поранешна ЛИСКА – поглед Жена парк), а во неа можат да се најдат парчињата од...