25.8 C
Скопје
18:06 - 25 јуни, 2024

Ознака : вкус

Дестинации и Дегустации

ЧОКОЛАДЕН ПУДИНГ БЕЗ МЛЕКО, БРАШНО и ШЕЌЕР: Десерт кој ќе ве држи сити до следниот ден!

М.Р.
Без разлика дали избегнувате шеќер и брашно затоа што сакате да изгубите тежина или ви треба дополнителна доза протеини, овој пудинг е идеално задоволство. Благодарение...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииСлајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ НЕОДОЛИВА ТОРТА СО БЕЛГИСКО ЧОКОЛАДО: Лесна и здрава торта за секоја пригода

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Што му недостасува на твојот ден? Вкусна чоколадна торта со белгиско чоколадо...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

МОРА ДА ГИ ПРОБАТЕ: Компири полнети со јајца и пармезан – лудило од вкусови!

Еспресо
Го обожаваме компирот на сите начини, а ова е еден од начините на кој, веројатно, не сте го пробале. Превкусен е и лесно се подготвува....
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС НА СЕМЕНАТА ТЕЧНОСТ: Еве со кои состојки може да го промените тоа

Еспресо
Исхраната може да влијае на мирисот на потта, плунката и другите телесни течности, како што е мајчиното млеко, па затоа има смисла да се претпостави...
ЗдравјеИнтимаСлајдер

СЕКСИ ХРАНА: Намирници што го подобруваат вкусот на вагината

Еспресо
Добрата хигиена сигурно ќе го подобри целокупното орално искуство за партнерот, тоа нема да ја направи вагината повкусна. Откако го расчистивме тоа, ајде да погледнеме...
Дестинации и Дегустации

МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА ЧОКОЛАДОТО: Тоа не е само десерт, туку чиста уметност

Igor
На чоколадото му се посветени дури четири празници во годината. Светскиот ден се слави на 7 јули, постојат два национални денови на чоколадото на 28...
Дестинации и Дегустации

ВИСТИНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Малиџано, познато и како зелен ајвар (РЕЦЕПТ)

Igor
Малиџаното е уште една зимница со долга традиција на подготовка во Македонија. Иако малкумина знаат, подготовката на оригинално малиџано се прави исклучиво се зелени ајварски...
Дестинации и Дегустации

МИРИС НА ДЕТСТВО: Колач со модри сливи (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 4 јајца 15 лажици шеќер 30 гр брашно 1 прашок за печиво 100 мл масло за јадење сок од лимон 1 лажица екстракт од...
Дестинации и Дегустации

БРЗА ВЕЧЕРА: Потпечени тестенини со сирење и компири (РЕЦЕПТ)

Igor
Иако ви изгледа како спој на неспоиви вкусови, всушност се работи за многу вкусна комбинација. Најважно е да јадете додека уште е топло. Потребни состојки:...
Дестинации и Дегустации

Колач од јаболка кој ќе ве освои со својот вкус и арома (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој необичен колач не се состои од класично тесто и кремаст фил, но тоа не значи дека нема да ве освои со својот вкус и...