19.8 C
Скопје
21:37 - 14 јуни, 2024

Ознака : зелени пиперки

Дестинации и Дегустации

ВИСТИНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Малиџано, познато и како зелен ајвар (РЕЦЕПТ)

Igor
Малиџаното е уште една зимница со долга традиција на подготовка во Македонија. Иако малкумина знаат, подготовката на оригинално малиџано се прави исклучиво се зелени ајварски...
Дестинации и Дегустации

Еве зошто ОВОЈ ВИД на пиперки се убедливо најевтини! и тоа СЕКОГАШ!

Igor
Зелените пиперки едноставно уште не се доволно зрели. Поточно тие се берат пред целосно да созреат, така што времето кога се одлгедуваат па додека да...