Tag : чоколадо

Кујна Слајдер

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт нема да најдете! (ВИДЕО)

Еспресо
Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно… Потребно е: – 100 гр црно чоколадо – 100 гр бело чоколадо –...
Инспирација и совети

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Анита Митровска
Пејачката Лизо (31) на доделувањето на „Брит“ наградите се појави во фустан кој наликува на целофан од „Hershey’s” чоколадото, а на многумина им потекоа лиги...
Кујна

Слатко и кремасто: Префинет рецепт за топло чоколадо

Еспресо
Доколку сакате нешто да се напиете или да се заблажите, а притоа да ги израдувате своите непца, овој напиток е совршен за вас… Состојки: –...
Кујна Сцена

Похован леб со чоколадо и банана: Ова е подобро и од палачинки! (ФОТО)

Igor
Похован леб е добара избор за доручек или вечера. Со задоволство го јадат децата, но и возрасните, а особено е вкусен ако му се додаде...
Кујна Сцена

МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА ЧОКОЛАДОТО: Тоа не е само десерт, туку чиста уметност

Igor
На чоколадото му се посветени дури четири празници во годината. Светскиот ден се слави на 7 јули, постојат два национални денови на чоколадото на 28...
Кујна Сцена

Ладен пијалак од црвено вино и чоколадо (РЕЦЕПТ)

Igor
Со оглед на тоа што последниве неколку денови навечер времето е прилично ладно, ви ја пренесуваме идејата за чоколадно црвено вино, после кое добро ќе...
Живот

Неверојатно вкусен мус од кафе

Igor
Неодолив спој на чоколаден крем и омилениот црн пијалак за целосно уживање… Пробајте и уживајте! Потребно е: 70 г чоколадо за готвење 4 лажички врело,...
Живот

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Igor
Колач со освежувачки кремаст вкус кој многу едноставно ќе го подготвите, а ќе му се допадне на целото ваше семејство. Потребни состојки за кората: 250...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian