-3.2 C
Скопје
00:38 - 9 февруари, 2023

Ознака : колачиња

Дестинации и Дегустации Слајдер Храна

Протеински колачиња од путер од кикиритки

Еспресо
Слатко задоволство за љубителите на путерот од кикиритки и секако, на здравата исхрана. Само за 20 минути ќе бидат готови овие колачиња за кои ви...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ЗА ОЧИ И НЕПЦЕ: Слатки колачиња – елкички за уште послатки новогодишни празници

Еспресо
Нека ве обземе празничниот дух, препуштете ѝ се на фантазијата и дозволете и да создаде слатки ремек дела. Дури и ако не сте вешти во...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ЧОКОЛАДНИ КОЛАЧИЊА ОД 3 СОСТОЈКИ: Готови за 15 минути!

И. Т.
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). (РЕЦЕПТ)...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДНИ ПАРЧЕНЦА: Нема кој не ги обожава!

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ КОЛАЧИЊА ОД 3 СОСТОЈКИ: Душа меки колачиња што секој може да ги направи!

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО АВСТРАЛИЈА ИЛИ ПАК НОВ ЗЕЛАНД: Бисквити Анзак – војнички колачиња

Еспресо
Бисквитите Анзак се слатки колачиња направени од комбинација: брашно, овес, сируп, путер, шеќер, кокос и сода бикарбона. Иако потеклото на овие колачиња не е јасно...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ФОТО) Во Њу Џерси се отвори првото кафуле каде што сè е „Орео“ колачиња

И. Т.
Според официјалните податоци, повеќе од 60 милијарди колачиња „Орео“ се продаваат годишно во светот, а студијата спроведена пред десет години тврди дека овие колачиња создаваат...
Ви Препорачуваме Еспресо Животни Приказни Питоми и диви Слајдер

ШЕПИ ДА ИЗЛИЖЕШ (РЕЦЕПТИ): Вања од Струга ни (под)готви колачиња за вашите миленици

Ј.К.Д
Гостиварчанката Вања Борисовска, мажена за скопјанец, а живее во Струга, прави превкусни колачиња и торти за домашни миленичиња. Користи 100 отсто здрави намирници, а сосема...
Дестинации и Дегустации Слајдер

Рецепт за здрави и протеински колачиња

Еспресо
Сакате да јадете колачиња а притоа да не се чувствувате виновно и да не си наштетувате? Пробајте го овој рецепт.   View this post on...
Дестинации и Дегустации

Совршени бомбици од само четири состојки за сите љубители на кокосот – Колачиња кои се топат во устата!

Еспресо
Сочни, слатки и вкусни … на многумина омилените Рафаело бомбици можете да ги подготвите од само четири состојки. Ќе го обожавате овој рецепт! Потребни состојки:...