10.8 C
Скопје
11:01 - 10 декември, 2022

Протеински колачиња од путер од кикиритки

Слатко задоволство за љубителите на путерот од кикиритки и секако, на здравата исхрана. Само за 20 минути ќе бидат готови овие колачиња за кои ви се потребни само три состојки.

Намирници за 3 порции:

-30 грама чоколада

-100 грама путер од кикиритки

-40 грама whey протеин

Подготовка:

Чоколадата исечкајте ја на коцкички и соединете ја со путерот од кикиритки и протеинот. Смесата поделете ја на 6 дела и формирајте топчиња. Распоредете ги на харијата за печење и со дланката благо сплеснете ги. Печете ги 15 минути на 200 степени.

Чувајте ги во тегла или во метална кутија.

Слични објави

Што да (не) правите на денот на св. мч. Јакoв Пeрсијанeц: „Сите молитви денес ќе бидат одговорени“

Еспресо

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо
Се вчитува....