3.8 C
Скопје
02:41 - 4 март, 2024

Ознака : анзак

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО АВСТРАЛИЈА ИЛИ ПАК НОВ ЗЕЛАНД: Бисквити Анзак – војнички колачиња

Еспресо
Бисквитите Анзак се слатки колачиња направени од комбинација: брашно, овес, сируп, путер, шеќер, кокос и сода бикарбона. Иако потеклото на овие колачиња не е јасно...