17.8 C
Скопје
14:12 - 27 февруари, 2024

Ознака : баба анче

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдерХрана

(Видео) Превкусен рецепт од баба Анче од Америка: Колачи со сок од портокал

Еспресо
Нашинка во странство, прекрасната и секогаш позитивна баба Анче која живее во Детроит, САД, овојпат ни испрати рецепт за превкусни колачиња од портокал. Подгответе ги...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРЕВКУСЕН ДЕСЕРТ ШТО СЕ РАСКАЖУВА НАДАЛЕКУ: Баба Анче од Америка ни направи колаченца – Оревчиња

Ј.К.Д
Прекрасната и секогаш насмеана баба Анче која живее во Детроит, Америка, кадешто ја промовира македонската, старинска, традиционална кујна, овојпат ни направи превкусен десерт  – оревчиња....
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) БАБА АНЧЕ ОД АМЕРИКА НИ НАПРАВИ КИФЛИЧКИ МЕКИ КАКО ДУША: Омилените на нејзините внуци

Ј.К.Д
Прекрасната и секогаш насмеана баба Анче која живее во Детроит, Америка, кадешто ја промовира македонската, старинска, традиционална кујна, овојпат ни направи кифли мекички како душичка....
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) БАБА АНЧЕ ОД АМЕРИКА НИ ГО НАПРАВИ НЕЈЗИНОТО ОМИЛЕНО ЃОМЛЕЗЕ: Или по преспански, турипотпечи

Ј.К.Д
Прекрасната и секогаш насмеана баба Анче која живее во Детроит, Америка, кадешто ја промовира македонската, старинска, традиционална кујна, овојпат ни го направи нејзиното омилено јадење...
UncategorizedВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииСлајдер

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) БАБА АНЧЕ ОД АМЕРИКА НИ НАПРАВИ МАЈАЛНИК: Најстар рецепт за лепче на нашето поднебје

Ј.К.Д
Прекрасната и секогаш насмеана баба Анче која живее во Детроит, Америка, кадешто ја промовира македонската, старинска, традиционална кујна, овојпат ни направи мајалник познат и како...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТИ) СТАРИНСКИ РЕЦЕПТИ ОД БАБА АНЧЕ ОД АМЕРИКА: Аница ја промовира македонската кујна во светот

Јасмина Кантарџиева Димков
Аница Клокановски, 67-годишната баба и прабаба, Македонка во Америка, со своите старински рецепти е наша нова гастрономска инспирација. Аница, или баба Анче, готви на социјалните...