16.8 C
Скопје
23:32 - 19 мај, 2024

Ознака : турипотпечи

Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) БАБА АНЧЕ ОД АМЕРИКА НИ ГО НАПРАВИ НЕЈЗИНОТО ОМИЛЕНО ЃОМЛЕЗЕ: Или по преспански, турипотпечи

Ј.К.Д
Прекрасната и секогаш насмеана баба Анче која живее во Детроит, Америка, кадешто ја промовира македонската, старинска, традиционална кујна, овојпат ни го направи нејзиното омилено јадење...