17.8 C
Скопје
06:21 - 30 јуни, 2022

Ознака : торта

Дестинации и Дегустации Слајдер

Торта со многу ореви и мирис на ванила која ќе ве врати во детството: Рецептот ни го носи Теа

Еспресо
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ВЕЛИГДЕНСКАТА ТРПЕЗА на ВИКИ ЧАДИКОВСКА: Шарени велигденски јајца и голема домашна торта со јагоди!

М. Р.
Православните верници денеска го слават најголемиот христијански празник Велигден – Христовото Воскресение. Славењето на големиот христијански празник Велигден е еден од најубавите периоди во годината.Традиционалното...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) СО КОГО СЕ ЗАБЛАЖИ? Еве каква преубава торта доби Северина за роденден!

Еспресо
Северина за својот 50-ти роденден доби торта во форма на катедрала. Ако се прашувате со кого се заблажи – на роденденската забава беа бројни познати...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ВЕЛИГДЕНСКА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Поезија на вкусови и миризби

Еспресо
Подгответе превкусна чоколадна торта и декорирајте ја со чоколадни јајца или со чоколадно зајаче за свечената велигденска трпеза. Намирници за бисквитот – 4 јајца, 100 гр...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Свет Секојдневие Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Била обична свадба сè додека гостите не каснале од ТОРТАТА: И еве понатаму каков хаос се случува!

Еспресо
Ваква „великодушна“ свадба сигурно до сега не сте виделе! На ТикТок се појави видео од необичната свадба кое стана вирален хит. Свадбата се случи во Чиле...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ТИРАМИСУ ТОРТА: Рецепт кој МОРА да го пробате веднаш, задоволство кое нема да ве чини повеќе од 300 денари!

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

РЕСАНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ – торта за „итни случаи“ од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ресана торта – уште се нарекува „торта за итни случаи“. Тоа се сите оние мигови кога имате потреба од благо, но немате време или пак...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Слајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ НЕОДОЛИВА ТОРТА СО БЕЛГИСКО ЧОКОЛАДО: Лесна и здрава торта за секоја пригода

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Што му недостасува на твојот ден? Вкусна чоколадна торта со белгиско чоколадо...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ПОЗНАТАТА ТОРТА НА ЏЕКИ КЕНЕДИ: Едноставен и превкусен рецепт од Првата дама за вашата трпеза

Еспресо
Жаклин Кенеди Оназис засекогаш ќе остане запаметена како првата дама на Белата куќа со непоколебливо чувството за мода. Таа сè уште е неисцрпен извор на...
Дестинации и Дегустации Женски печат

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ ТОРТА СО МАЛИНИ: Без шеќер, а неодолива и слатка!

М.Р.
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Убавината е во секој залак од посната торта со малини и тоа...