-3.2 C
Скопје
01:15 - 9 февруари, 2023

Ознака : торта

Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

РЕСАНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ – торта за „итни случаи“ од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ресана торта – уште се нарекува „торта за итни случаи“. Тоа се сите оние мигови кога имате потреба од благо, но немате време или пак...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Слајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ НЕОДОЛИВА ТОРТА СО БЕЛГИСКО ЧОКОЛАДО: Лесна и здрава торта за секоја пригода

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Што му недостасува на твојот ден? Вкусна чоколадна торта со белгиско чоколадо...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ПОЗНАТАТА ТОРТА НА ЏЕКИ КЕНЕДИ: Едноставен и превкусен рецепт од Првата дама за вашата трпеза

Еспресо
Жаклин Кенеди Оназис засекогаш ќе остане запаметена како првата дама на Белата куќа со непоколебливо чувството за мода. Таа сè уште е неисцрпен извор на...
Дестинации и Дегустации Женски печат

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ ТОРТА СО МАЛИНИ: Без шеќер, а неодолива и слатка!

М.Р.
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Убавината е во секој залак од посната торта со малини и тоа...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) КАКО ДА СТЕ ОТИШЛЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Бледска крем торта, вистинска фантазија од која се продаваат по 3500 парчиња дневно!

М. Г.
„Kremna rezina“ е специјалитет на областа Бледско езеро во Словенија. Станува збор за вкусна кремаста торта со златно, крцкаво, путересто пециво како основа. Основата е...
Дестинации и Дегустации Еспресо Женски печат Слајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ НЕОДОЛИВА ТОРТА СО ЈАБОЛКА И БАДЕМИ: Лесна за правење, но и за јадење!

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Има три причини зошто треба да ја направивте оваа торта со јаболка....
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ НЕОДОЛИВА ТОРТА – ДВОЈНА ЧОКОЛАДА: Не се мисли многу, одма во кујна! 

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Двојна чоколада или соврпено слатко задоволство и за најпребирливите! Ќе ве освои...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Еспресо Женски печат Слајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПРИГОТВИ БРЗА И ВКУСНА ТОРТА: Готова за 20 минуту!

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Полна месечина! Ги крие тајните на шумата, планините, љубовта и една нова...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Еспресо Женски печат Слајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПРИГОТВИ ЧОКОЛАДЕН ТАРТ: Со секој залак посебна приказна!

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Со секој залак, посебна приказна! Уживајте во вкусот на чоколадниот тарт. Споделете...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПРИГОТВИ ТОРТА ОД БОРОВИНКИ: Бара само неколку состојки и воопшто не се пече!

Ј.К.Д
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. – Вкусот и брзината на подготовка на оваа торта е се што...