17.8 C
Скопје
23:02 - 19 мај, 2024

Ознака : малини

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печат

Тирамису со малини, колач за супер расположение!

Еспресо
Најпопуларниот италијански колач тирамису потекнува од Сиена, се препоставува дека бил првпат создаден во 17 век во чест на Козимо ди Медичи, а популарноста ја...
Дестинации и ДегустацииЖенски печат

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ ТОРТА СО МАЛИНИ: Без шеќер, а неодолива и слатка!

М.Р.
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Убавината е во секој залак од посната торта со малини и тоа...
Дестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПРИГОТВИ ВЕГАНСКА ТОРТА СО МАЛИНИ: Без шеќер!

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Кој е за парче од највкусната веган торта без шеќер со малини...
Дестинации и Дегустации

СОВРШЕН СПОЈ: Рецепт за џем од малини и кокос

Igor
Благодарение на смрзнувањето, малините можеме да ги имаме преку целата година. Тие се многу хранливи, а вкусот можете да го зачувате и со овој одличен...
Дестинации и Дегустации

Торта со малини без печење: Фантастичен овошен десерт на кој нема да му одолеете! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете го овој брз десерт и уживајте во фантастичниот вкус. Состојки: – 600 грама мелени бисквити – 1 кг шлаг – 1 литар минерална вода...