3.8 C
Скопје
04:12 - 21 април, 2024

Ознака : нема

СветСцена

Негуваната кожа на Ешли Грем: Плус сајт моделот открива како нејзиното лице изгледаат убаво и без шминка

М. Р.
Плус сајз моделот Ешли Грем ги откри своите омилени козметички ритуали кои прават нејзината кожа да изгледа негувано и младешки. Иако сезонската рутина во негувањето...
Наши ФациСлајдерСцена

Јелена Јованова – Тресеше како да нема крај и како да ќе нема утре!

Еспресо
Денес Хрватска беше погодена од низа земјотреси кои нанесоа големи штети во одделни градови и региони. Во најсилниот земјотрес со јачина од 6,2 степени многу...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Криси Тајген го покажа телото по загубата на бебето – Жалам што никогаш повеќе нема да бидам мајка

Еспресо
Манекенката Криси Тајген на својот Инстаграм профил објави селфи кое покажува како изгледа нејзиното тело неколку месеци по загубата на третото бебе. Сопругата на музичарот...
СветСлајдерСцена

Има Оскар, но не и мобилен телефон – Холивудскиот актер откри дека никогаш немал ниту мобилен, ниту компјутер

Еспресо
Доколку мислите дека е невозможно да живеете без компјутер и мобилен, оваа холиувудска легенда ќе ве демантира… Холивудскиот актер Кристофер Вокен го воодушеви светот кога...
СветСлајдерСцена

Кралицата Елизабета и принцот Филип ќе бидат сами за Божиќ и нема да го прослават

Еспресо
Најстарите членови на британското кралско семејство, кралицата Елизабета II (94) и нејзиниот сопруг принцот Филип (99), Божиќ за првпат од 1949-та година ќе го дочекаат...
Секојдневие

Облечете се женствено како Џеки Кенеди: Ваквиот стил никогаш нема да излезе од мода! (ФОТО)

Еспресо
Без оглед на летните трендови, стилот на Џеки Кенеди Оназис беше и остана еден од ултимативните формули за шик жешки денови. Таа е особено позната...
Филм и ТВ

Нема да верувате! Постои интересна причина поради која Фиби од „Пријатели“ морала да има сестра близначка

Еспресо
Неверојатна, но сепак уникатна приказна… Обожавателите на култната и омилена серија „Пријатели“ со години се прашуваа зошто Фиби Буфе, која фантастично ја глумеше актерката Лиса...
Секојдневие

Жена феномен – Родена да ги забавува луѓето и можеби нема да победи во шоуто, но ќе биде инспирација за многумина (ВИДЕО)

Еспресо
Џозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73 години, а кога ќе ја погледнете не би и дале ниту 55 години. И не само тоа,...
Секојдневие

2 модели на здолништа кои Французинките никогаш нема да престанат да ги носат – Модни парчиња за целиот живот! (ФОТО)

Еспресо
Кога станува збор за модата, за Французинките удобноста и практичноста се наоѓа на самиот врв на листата со приоритети. Тоа најлесно се гледа во нивниот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Еден од најмоќните луѓе во шоубизнисот три години нема мобилен телефон

Еспресо
Сајмон Коел во едно неодамнешно обраќање ги изненади своите обожаватели со тоа што призна дека веќе три години нема мобилен телефон. Сајмон кој важи за...