Ознака : урсула

Филм и ТВ

Нема да верувате! Постои интересна причина поради која Фиби од „Пријатели“ морала да има сестра близначка

Еспресо
Неверојатна, но сепак уникатна приказна… Обожавателите на култната и омилена серија „Пријатели“ со години се прашуваа зошто Фиби Буфе, која фантастично ја глумеше актерката Лиса...
Лајфстајл Сцена

УРСУЛА Е МАШКО? Инспирацијата за овој зол лик не стигна да ја види својата цртана верзија

Igor
Наскоро Дизни ќе ја реализира „live action“ верзијата на „Малата сирена“, а во улогата на злобната Урсула ќе се појави Мелиса Меккарти. Но, ретко кој...